Ptaki śpiewające
gatunki
Na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego możemy obserwować ponad 280 gatunków ptaków. Ptaki śpiewające oczywiście przez cały rok, jednak od kwietnia zaczyna być nad Biebrzą na prawdę głośno. Wiele gatunków powraca nad Biebrzę, żeby właśnie tu założyć gniazdo.
kiedy
Cały rok ale najlepiej kwiecień - czerwiec
Co zabrać
Lornetkę lub lunetę, aparat fotograficzny, spray na komary - od połowy maja, odzież lub siatkę maskującą.
Wiele gatunków występujących nad Biebrzą, spotkamy też całej Polsce. Jednak obserwacje nad Biebrzą gwarantują spotkania z takimi gatunkami jak Remiz, Podróżniczek, Dudek, Cierniówka, Jarzębatka, Strumykówka, Łozówka, Trzciniak, Trzcinniczek, Pliszki siwa, żółta i cytrynowa, Pokląskwy, Skowronki, Świergotki,  Rokitniczka czy wreszcie bardzo rzadka już Wodniczka.

Obserwowanie i słuchanie tych ptaków tuż po ich przylocie z ciepłych krajów to prawdziwa muzyczna i wizualna uczta. Na wiosnę podczas toków możemy nie tylko podglądać je w szacie godowej ale również obserwować tokowanie i zakładanie gniazd.

Wiosenne spotkania z tymi ptakami są też najlepsze dla fotografów przyrody i ornitologów. Na gałęziach drzew i krzewów nie ma jeszcze wiele liści i z łatwością można wypatrzeć wybrane gatunki.

Obserwowanie Remiza, który wikła gniazdo (często w różnych lokalizacjach, z kilkoma samiczkami jednocześnie) to prawdziwa przygoda, która dla obserwatora może trwać nawet dwa tygodnie.

Zrób sobie przerwę od zurbanizowanej cywilizacji
Spędź kilka dni w towarzystwie ptaków, łosi, jeleni, wilków i całej masy innych przedstawicieli fauny biebrzańskiej.
Zarezerwuj wyprawę